Безпека в Інтернеті

Шановні батьки!
З метою зменшення рівня дитячої смертності внаслідок самогубств, вчинених під впливом шкідливого вмісту мережі Інтернет та проявів булінгу і сексуального насилля в кіберпросторі, а також підвищення рівня кібербезпени дітей в мережі інтернет, з документами по даному питанню можете ознайомитися за посиланнями.

Безпека дітей в Інтернеті «Діти. Інтернет. Мобільний зв’язок»

Захист дітей онлайн під час карантину. Мінцифра презентувала інструкцію з порадами для батьків

День безпечного Інтернету

11 лютого 2020 року у світі буде відзначатися День безпечного Інтернету під гаслом «Разом для найкращого Інтернету».

Запрошення приєднатися та підтримати День безпечного Інтернету!

* Дізнайтеся більше про День безпечного Інтернету на www.saferinternetday.org, включаючи інформацію про заходи в Україні: https://www.saferinternetday.org/web/ukraine/sid
* День безпечного Інтернету в Україні у Фейсбуці: https://www.facebook.com/UkraineSID
* День безпечного Інтернету у Твіттері: https://twitter.com/UkraineSID
*
Якщо у Вас є запитання чи пропозиції, будь ласка, звертайтесь до Національного комітету Дня безпечного Інтернету в Україні на адресу електронної пошти: ukraine.sid@gmail.com
* Більше ресурсів та інформації на сайті Центру кращого Інтернету: https://betterinternetcentre.

7 мультфільмів для школярів про інтернет-залежність

Мультфільм «Мобільні – це класно»

Мультфільм «Історія двох пар»

Мультфільм «Ти також заблукав у цьому світі, як і я?»

Мультфільм «Залежність від соціальних медіа»

3D-анімація «Приклеєний»

3D-анімація «Смартфонозалежність»

Мультфільм «Технології та родина»

Правила безпеки для дітей в Інтернеті.

1. Нікому без дозволу батьків не давати особисту інформацію: домашню адресу, номер домашнього телефону, робочу адресу батьків, їхній номер телефону, назву й адресу школи.

2. Якщо знайдете якусь інформацію, що турбує вас, негайно сповістіть про це батьків, а у школі вчителя.

3. Ніколи не погоджуватися на зустріч з людиною, з якою ви познайомилися в Інтернеті. Якщо все ж таки це необхідно, то спочатку потрібно спитати дозволу батьків, а зустріч повинна відбутися в громадському місці й у присутності батьків.

4. Не посилати свої фотографії чи іншу інформацію без дозволу батьків.

5. Не відповідати на невиховані і грубі листи. Якщо одержите такі листи не з вашої вини, то сповістіть про це батьків, нехай вони зв’яжуться з компанією, що надає послуги Інтернет.

6. Розробити з батьками правила користування Інтернетом. Особливо домовитися з ними про прийнятний час роботи в Інтернеті і сайти, до яких ви збираєтесь заходити.

7. Не заходити на аморальні сайти і не порушувати без згоди батьків ці правила.

8. Не давати нікому крім батьків свої паролі, навіть найближчим друзям.

9. Не робити протизаконних вчинків і речей в Інтернеті.

10. Не шкодити і не заважати іншим користувачам.

Завжди поводьтеся у мережі так, як би ви хотіли, щоб поводилися з вами!

Що роблять діти в Інтернеті?

 

Від 2 до 4 років: Початок.
На цій стадії онлайнова діяльність,скоріш за все,залучатиме батьків. Батьки можуть тримати дітей на колінах,переглядаючи сімейні фотографії, виеористовуючи Web-камеру для спілкування з родичами або відвідуючи дружні до дітей сайти.

Від 5 до 6 років: Як робити це самим.
До того часу, коли діти досягають 5 років, вони вже,напевно, хочуть досліджувати Web самостійно. Важливо, щоб батьки проінструктували своїх дітей щодо безпечної роботи в Internet, коли діти самі почнуть використовувати його. Відвідайте дружні до дітей сайти.

Від 7 до 8 років: Інтерес зростає.
Одним із проявів звичайної поведінки дітей в цьому віці є бажання побачити, що вони можуть отримати. В онлайні це може включати відвідування сайтів або спілкування у чат-кімнатах, на які батьки їм не дали б дозволу. Звіти про онлайнову діяльність від різних сервісів можуть бути дуже корисними на цій стадії. Діти не почуватимуться так, ніби у них за спиною стоять батьки, але ці звіти все ж таки покажуть, де вони були.

Від 9 до 12 років: Дока в онлайні.
Діти, які знаходяться на порозі підліткового віку, хочуть знати все і вони чули, що є доступним у Web. Це нормально, що вони хочуть подивитися, що там є. Для таких тем, які батьки знаходять неприйнятними (наприклад, відверто сексуальні матеріали для дорослих або інструкції з виготовлення бомб) батьки можуть використовувати Батьківські контролі, щоб заблокувати небажану інформацію.

Від 13 до 17 років: Технічно досвідчений.
Допомога підліткам у забезпеченні онлайнової безпеки є особливо складною, оскільки зазвичай вони знають більше, ніж їхні батьки, про програми Internet. Навіть з дітьми старшого віку важливо, щоб батьки відігравали активну роль у визначенні використання Internet своїми дітьми. Чітке виконання правил онлайнової безпеки, які прийнятні і для дітей, і для батьків, й частий перегляд звітів про онлайнову діяльність дітей є також надзвичайно важливим. Батьки повинні не забувати тримати захищеними свої власні паролі, щоб діти не могли нікуди увійти під батьківськими іменами.

Поради батькам

Разом з дітьми розробіть правила користування Інтернетом. Особливо домовтеся з ними про прийнятний час роботи в Інтернеті і сайти, до яких вони збираються заходити.Знайдіть час для відвідування сайтів разом з дітьми та заохочуйте їх ділитися з вами знаннями, отриманими в Інтернеті. Якщо діти спілкуються в чатах, використовують програми миттєвого обміну повідомленнями, грають або займаються чимось іншим, що вимагає реєстраційного імені, допоможіть дитині його вибрати і переконайтеся, що воно не містить ніякої особистої інформації.

Наполягайте на тому, щоб діти ніколи не видавали своєї адреси, номера телефону або іншої особистої інформації. Наприклад, місце навчання або улюблені місця для прогулянки. Навчайте дітей не розміщувати свої чи сімейні фотографії. Поясніть, що давати свої паролі не можна нікому, крім батьків, навіть найближчим друзям.
Поясніть, що не потрібно відповідати на невиховані й грубі листи. Якщо отримали такі листи, то потрібно сповістити про це батьків чи вчителів.

Скажіть дітям, що їм не слід зустрічатися з людьми, яких вони знають тільки з Інтернету. Поясніть, що ці люди можуть виявитися зовсім не тими, за кого себе видають. Якщо ж це необхідно, то спочатку треба спитати дозволу батьків. Зустріч у громадському місці та й у присутності батьків.Скажіть дітям, що не все, що вони читають або бачать в Інтернеті, – правда. Привчіть їх запитувати вас, якщо вони не впевнені. Навчіть дітей поважати інших в Інтернеті. Переконайтеся, що вони знають про те, що правила етикету діють скрізь – навіть у віртуальному світі.

Наполягайте, щоб діти не завантажували музику, комп’ютерні ігри та інші програми без вашого дозволу.Поясніть дітям, наскільки небезпечно для комп’ютера переходити на посилання, адреси яких вам невідомі. Контролюйте діяльність дітей в Інтернеті за допомогою сучасних програм. Вони допоможуть відфільтрувати шкідливий вміст, з’ясувати, які сайти відвідує дитина і що вона на них робить. В Інтернеті дійсно можна зустріти багато суб’єктів з недобрими намірами, але це не є приводом для того, щоб відмовитися від користування цією мережею.

Дотримуйтесь цих простих правил, і ви будете впевнені, що жодна людина з нечесними намірами не отримає доступу до вашої персональної інформації.